pexels-dsd-1010267
צוות סופר הדברה

צוות סופר הדברה

צוות סופר הדברה הינו צוות הכותבים באתר אשר נותנים לכם את הטיפים הטובים ביותר בעולם ההדברות

הדברת חולד, פתרון הבעיה מהשורש במחיר הזול במדינה

סימני תלוליות בגינה, במספר מוקדים, בעיקר בעונת החורף, מעידים על הימצאות של חולד. החולד הוא צמחוני, וניזון בעיקר משורשים, בצלים ופקעות מתחת לאדמה, ולכן מזיק לצמחים, אותם אנו מגדלים בגינה. החולד הוא מכרסם חמקמק, המזיק גם לתשתיות השונות בעקבות הכרסום. כאשר החולד צץ בגינה או בבית שלנו, עלינו לקרוא למדביר המספק שירותי הדברת חולד.

הכירו את החולד

חולד הוא מכרסם מכוסה פרווה, החי במחילות, אותן הוא חופר מתחת לאדמה, הוא טריטוריאלי וחי ביחידות. החולד כמעט עיוור לחלוטין, ומסתמך בעיקר על חוש השמיעה והריח שלו, המשמשים אותו באיתור של מזון וזיהוי סכנות. חולד יכול לחפור מחילה תת קרקעית, באורך של מטר, תוך פחות מדקה אחת, ותלוליות האדמה שהוא יוצר, משמשות אותו לסילוק עודפי האדמה לאחר החפירה. החולד נפוץ בכל חלקי הארץ, ופעיל בעיקר במשך היום. החולד חופר מערכת מסועפת של מחילות, המשמשת אותו במקרה של הימלטות, דבר המקשה מאוד על לכידתו. 

הנזק הנגרם על ידי החולד

החולד, חופר מחילות ופתחים מעל פני הקרקע תוך כדי ניסיונו לאתר מזון. חפירה זו, גורמת לנזקים רבים לצינורות השקיה המונחים בדרכו, לצינורות ניקוז של מערכת הביוב, לתשתיות של אינטרנט או חשמל, וכל דבר נוסף, הקיים בדרכו ומפריע לו בעת החפירה. בשטח חקלאי למשל, גורם החולד לנזקים אדירים ביבול. החולד נושך בזמן שהוא מרגיש מותקף, ויכול תוך כדי להעביר מחלות זיהומיות שונות, המועברות גם על ידי מגע עם הפרשותיו.

הדברת חולד החולד

קיימות מספר שיטות להדברת החולד, או הרחקתו מהגינה באופן יעיל, הצריכות להתבצע על ידי מדביר מוסמך, המכיר את דפוסי הפעילות שלו. מדביר מנוסה, יודע לשלב מספר שיטות שונות של הדברה, כדי להגיע לתוצאה המוצלחת.

  • רעל – שימוש ברעל מגורען, ישירות לתוך המחילה של החולד. חשוב לוודא שהחומר בו משתמשים, מאושר על ידי משרד החקלאות. שימוש ברעל, יכול גם להשפיע לרעה על הצמחייה בגינה, ולכן השימוש בו, חייב להיעשות בצורה מבוקרת ואחראית, על ידי מדביר מורשה. 
  • מלכודות – ישנן סוגי מלכודות שונות, המוצבות בסוף החורף או בסוף הקיץ, בזמן שהחולד יוצר לעצמו מחילות חדשות. המלכודות מוצבות ליד המחילות לאחר הריסתן. 
  • הריסת מערכת המחילות – הריסת מערכת המחילות שיצר החולד, ויישור הקרקע, על מנת להרחיק אותו, היא שיטה הומנית, אולם, פעולה זו יוצרת גם הרס בגינה, ואיננה יעילה לטווח הארוך. 
  • השיטה האלקטרונית – שיטה נוספת, היא השיטה האלקטרונית. בשיטה זו, מציבים מכשירים אלקטרוניים המרעידים את הקרקע, וגורמים לחולד לעלות לפני השטח, ולברוח מהאור. 
  • הצפת המחילות במים – החדרת צינור, אל תוך אחת מהמחילות של החולד והזרמת מים, כך שהמים מגיעים לכל מערכת המחילות המסועפת. החולד אינו טובע, כיוון שהוא מורגל בהצפות של מי גשמים, אולם, הוא בורח ומנסה למצוא מקום חלופי לחפירת המחילות. בשלב זה ניתן גם לתפוס אותו.

כיצד יודעים אם הדברת חולד הצליחה

כאשר אין אנו מבחינים יותר במשך שבועיים, בהופעת תלוליות חדשות בגינת הבית, ניתן להבין כי ההדברה נחלה הצלחה, והחולד הורחק. במקרה ובתום תקופה של שבועיים, מופיעות תלוליות חדשות, סביר להניח כי מדובר בחולד חדש שהגיע לגינה, ויש צורך לנסות שיטת הדברה אחרת, כדי שתמנע את הופעת החולד לטווח הארוך.

חברת "סופר הדברה"

חברת סופר הדברה, תדביר את החולד בגינה שלכם, במהירות וביעילות. לחברה ניסיון של למעלה מ- 20 שנה, בתחום ההדברה, והיא משתמשת לשם כך, בחומרי הדברה איכותיים, וידידותיים לסביבה בלבד. חברת סופר הדברה, מספקת אחריות על ההדברה, ומעניקה ללקוחותיה שירות מקצועי, אמין וזמין, במחיר הטוב ביותר.

שתפו בכל הכח!

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp
תוכן עניינים

צרו איתנו קשר עוד היום: