female-gardener (1)
צוות סופר הדברה

צוות סופר הדברה

צוות סופר הדברה הינו צוות הכותבים באתר אשר נותנים לכם את הטיפים הטובים ביותר בעולם ההדברות

הדברה ירוקה – כל היתרונות, וכל מה שרציתם לדעת

הדברה ירוקה פירושה הדברה בצורה ידידותית לסביבה, ובצורה הפוגעת כמה שפחות בבעלי החיים והטבע. הדברה זו נעשית פופולארית יותר ויותר בשנים האחרונות עקב עליית המודעות להשפעת האדם על הסביבה ועקב התקדמות טכנולוגית בתחום זה. הדברה ירוקה על פי רוב הינה איכותית יותר, ירוקה יותר ובטוחה יותר מהדברה כימית.

הדברה ירוקה – איך זה נראה?

כפי שאמרנו הדברה מסוג זה שואפת לצמצם כמה שניתן את פגיעת האדם על הסביבה ומצמצמת את הנזק הנגרם לסביבה. לאור שאיפה זו, בהדברה זו ממעטים בשימוש בחומרים כימיים דוגמת זרחן ופונים לחפש פתרונות טבעיים יותר כמו שמנים בעלי ריח חריף, מלכודות פיזיות, שימוש בגלי קול להרחקת חיות מסוימות וכדו'. עם התקדמות הטכנולוגיה הולכות ומתפתחות שיטות חדשות להרחקת מזיקים או חיות לא רצויות בדרכים מגוונות ומרתקות.

יתרונות ההדברה הירוקה על הדברה רגילה

אנשים נוטים לחשוב כי הדברה מהסוג הירוק הינה פחות יעילה מהדברה כימית, ומתלבטים האם לשלם את המחיר עבור דאגתם לסביבה. הנחה זו אינה נכונה כלל! פעמים רבות הדברה ירוקה הינה טובה יותר מהדברה רגילה וכוללת בתוכה יתרונות רבים אשר אינם קיימים בהדברה המסורתית:

שומרת על הסביבה

היתרון הראשון של ההדברות הירוקות על פני ההדברות הרגילות הינו היתרון המובן מאליו והוא: שמירה על הסביבה. בהדברה כימית השיטה להדברה היא פשוטה – להרוג את המין הלא רצוי. בהדברה ירוקה פעמים רבות הפתרון יהיה להרחיק את המזיק מלהיכנס למקומות לא רצויים, אולם לא תיגרם פגיעה לחיה עצמה. כמו כן השפעת החומרים הכימיים המשמשים את ההדברה הכימית עלולה להיות קטלנית ליצורים רבים ולהשפיע על המעגל השני (החיות הניזונות מהחיות המודברות) – החומר הכימי שהרג את העכבר פוגע אף בציפור שתאכל את העכבר הנ"ל, כך שהפגיעה בסביבה היא רחבה יותר ממה שעשוי להיראות במבט ראשון.  

הומנית יותר לבעלי החיים

כפי שציינו הדברה כימית לרוב פותרת את בעיית המזיקים על ידי הריגת הפולש באמצעים כימיים. הדברה ירוקה מנסה לצמצם את הפגיעה בבעלי החיים ועל כן תחפש פתרונות כמו הרחקת המזיק מתחומנו, או לכידתו ושילוחו הרחק מתחומי מגורינו. 

הדברה ירוקה יעילה לטווח הארוך

בעוד שהדברה כימית נראית כיעילה יותר לטווח הקצר הרי שבטווח הארוך מסתבר לעיתים קרובות כי ההדברה הירוקה היא היעילה יותר מבין השתיים, כיוון שלרוב היא פותרת את הבעיה מהשורש ולא מטפלת רק בתסמינים. אין היא תוקפת את הפרט הנגלה לעין אלא דואגת להרחיק את המזיק בצורה מלאה ובדרך שתמנע ממנו לחזור ולהופיע לאחר זמן. 

בטוחה הרבה יותר 

הדברה ירוקה ממעטת להשתמש באמצעים כימיים ועל כן היא אינה מסכנת את האנשים והחיות הגרים בסביבת האזור המודבר. עובדה זו משמעותית עבור אנשים החיים במקומות צפופים או המחזיקים ברשותם חיות מחמד. בעוד שבהדברה כימית קיים הצורך לפנות את השטח המודבר על מנת למנוע את הסיכוי שהכלב הסקרן שלנו ייפגע מהמשטחים המרוססים בחומרים כימיים הרי שהדברה זו על פי רוב אינה דורשת פינוי כיוון שהחומרים המשמשים אותה אינם מסוכנים לאדם או לבעלי חיים גדולים. 

סיכום

הדברת מזיקים היא פעולה מורכבת הדורשת ידע וניסיון רב וכוללת שימוש בחומרים רעילים ומסוכנים. במידה ואתם צריכים שירותי הדברה מומלץ להתייעץ עם מדביר מקצועי ומנוסה, אשר ידאג לפתור את הבעיה בצורה הטובה ביותר ובדרך היעילה ביותר. הדברות באזורים צפופים כמו המרכז דורשת מקצועיות ובטיחות על מנת להבטיח כי הסובבים לא ייפגעו מפעולת ההדברה. המדביר במרכז מבצע הדברות ירוקות בצורה מקצועית, אחראית, מהירה ובטוחה – פנו אלינו וקבלו הצעת מחיר.

שתפו בכל הכח!

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp
תוכן עניינים

צרו איתנו קשר עוד היום: