herbicide
צוות סופר הדברה

צוות סופר הדברה

צוות סופר הדברה הינו צוות הכותבים באתר אשר נותנים לכם את הטיפים הטובים ביותר בעולם ההדברות

הדברה אורגנית מחיר החל מ249₪ בלבד, פותרים את הבעיה מהשורש

תהליכי האבולוציה מובילים בכל תקופה לדורות חדשים של מזיקים שמגלים עמידות מול חומרי ההדברה השונים. כך שגם חומרי הדברה שהיו יעילים עד כה, מתגלים כלא יעילים. מה שיוצר את המרוץ בין המדבירים לבין החרקים כאשר אלה הראשונים מחפשים כל העת חומרים חזקים יותר ובעלי יעילות גבוהה יותר על מנת לטפל בחרקים הללו.

מיותר לציין את חומרת הנזקים הסביבתיים בעקבות השימוש בחומרים הכימיים. אלו משפיעים לרעה הן על בריאות האדם והן על העולם כולו.

כיום כבר ברור כי החומרים הסינטטיים משפיעים לרעה אפילו על האקלים ועל שכבת האוזון שמקיפה את כדור הארץ.

מהי הדברה אורגנית?

בגלל הבעייתיות ורמות הסיכון הגבוהות במקרים רבים של חומרי ההדברה הכימיים, הושקעו משאבים ומאמצים לייצר חומרי הדברה ידידותיים יותר לסביבה. כך נולדה למעשה ההדברה האורגנית.

הדברה אורגנית נעשית על ידי חומרי הדברה טבעיים שמסוגלים להרחיק את המכרסמים ואת העופות. למעשה עם התאמה נכונה ושימוש נכון בחומרים ממקורות ביולוגיים אפשר להעלים לגמרי את המזיקים בלי שהם ישאירו אחריהם טביעת רגל סביבתית, הן על האדם והן על העולם. את ההדברה האורגנית ניתן ליישם בכל מקום. בבתים פרטיים, בבתי עסק וכן בשטחים פתוחים כמו שדות, גינות ושאר אזורים חקלאיים.

כאן חשוב לציין את ההדברה הירוקה שהיא משלבת גם את השימוש באמצעים חשמליים אלקטרוניים. זה כולל מלכודות או כלים שמטרתם לתפוס חרקים  ולהדביר מזיקים, כאשר אלו הינם בעלי השפעה מזערית וכמעט אפסי על הסביבה ועל האנושות.

הדברה אורגנית בחקלאות

בשנים האחרונות עלתה מאוד המודעות לצריכת פירות וירקות אורגניים. זו הסיבה שיותר ויותר חקלאיים החלו לחפש פתרונות חדשים ואלטרנטיבות לחומרי ההדברה הכימיים אשר בהם נעשה שימוש עד כה. למעשה נמצאת כיום ישראל בחוד החנית בכל מה שקשור לפיתוח ההדברה הביולוגית.

נמנה להלן חלק מהן –

  • חרקים טורפים – ההדברה הנעשית בעזרת חרקים טורפים אשר אותם משחררים בשדה כאשר המטרה היא חיסול המזיקים הפוגעים ביבול החקלאי.
  • גידול צפוף – ישנם חקלאים העוסקים בחקלאות האורגנית, המנצלים את העובדה כי חרקים של עץ או צמח אחד מחסלים את החרקים של הצמחים או העצים האחרים. הם מגדלים מספר זנים של פירות ושל ירקות בסמיכות זה לזה וכך הם גורמים לחיסול החרקים.
  • הדברה משולבת – יש הבוחרים לשלב בין שיטות ההדברה הביולוגיות לבין אלה הכימיות כאשר זה נעשה מתוך מטרה לעבור לאמצעים ביולוגיים בלבד.

איך מבצעים הדברה אורגנית בבית?

ההדברה האורגנית כאשר היא מיושמת בבית, תוכל להיות יעילה רק בתנאים מסוימים. היות והרעילות של ההדברה הזו הינה חלקית, על כן חובה לשלב יחד עם ההדברה את הניקיון היסודי של הבית מכל פיסת אוכל. מעבר לכך יש לאטום סדקים בבית, לסגור חורים וכל מקום אשר בו עשויים החרקים למצוא לעצמם מסתור. חשוב גם להעלים עשבים הצומחים מחוץ לבית.

כאשר מדובר במקומות מסחר, בגלל שבמקומות אלו חשוב לשלוט במהירות על כמות גבוהה של חרקים, על כן מומלץ על פי רוב ללכת על הדברה כימית או לפחות לשלב את ההדברה האורגנית יחד עם ההדברה הכימית.

בחלק גדול מהמקרים אפשר יהיה לבצע לבד את ההדברה.

יתרונות VS חסרונות

למעשה ישנן יתרונות וגם חסרונות לכל אחת משיטות ההדברה.

ההדברה האורגנית היא אמנם יעילה אך לא באופן מלא. במקרים רבים יארך זמן רב עד שההדברה תתחיל להשפיע.

ההדברה הכימית היא מהירה מאוד ויעילה בכמעט מאה אחוזים. אך הכימיקלים בהם נעשית ההדברה עלולים לסכן את הסביבה.

לאור כל העובדות, אנחנו ממליצים לכם על ההדברה האורגנית, כדי למנוע סיכונים מיותרים לבני הבית. אם אתם מחפשים חברת הדברות מומלצת, תמיד תוכלו לדבר עם הצוות שלנו בסופר הדברה.

שתפו בכל הכח!

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp
תוכן עניינים

צרו איתנו קשר עוד היום: